TCPedia:Informacje prawne

Z TCPedia

Wersja Maju (dyskusja | wkład) z dnia 20:53, 28 sie 2010
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Zrzeczenie się odpowiedzialności

Wszystkie hasła znajdujące się w TCPedii mają znaczenie informacyjne i edukacyjne. Nie mogą być traktowane jako porady.


Pamiętaj, że:

  • Używasz TCPedii na własną odpowiedzialność!
  • TCPedia nie powinna stanowić źródła dla rozstrzygnięć w postępowaniach prawnych, administracyjnych, medycznych itp.
  • W hasłach TCPedii niestety zdarzają się czasami informacje nieprawdziwe, nierzetelne lub nieaktualne.

TCPedia nie udziela żadnych gwarancji, zapewnień ani obietnic dotyczących poprawności publikowanych treści. Nie udziela też żadnych innych gwarancji, zarówno jednoznacznych, jak i dorozumianych.

TCPedia jest otwartą encyklopedią, co oznacza, że tworzą ją nieodpłatnie ochotnicy zarówno pracujący indywidualnie jak i w grupach, którzy rozwijają tym samym wspólny zasób wiedzy. Takie rozwiązania pozwalają każdemu użytkownikowi Internetu na zmianę zawartości znalezionej na stronach tej encyklopedii. Choć dokładamy wszelkich starań, aby treść artykułów była weryfikowalna na podstawie wiarygodnych źródeł, nie jesteśmy w stanie ręczyć za wszystkie.

Nie oznacza to, że nie znajdziesz w TCPedii wielu wartościowych informacji, jednakże należy być świadomym, że TCPedia nie może gwarantować, w jakikolwiek sposób, wiarygodności informacji znalezionych na jej stronach. Ktoś mógł zmienić treść artykułu lub dokonać wandalizmu, którego nie dostrzegliśmy.

Żaden z autorów, współpracowników, sponsorów, administratorów albo ktokolwiek związany z TCPedią, w żaden sposób nie może być odpowiedzialny za pojawienie się jakiejś niedokładnej lub oszczerczej informacji lub za sposób użycia jej przez internautów.

Grafiki i inne multimedia są udostępniane na indywidualnych licencjach, wskazanych przez autora danego dzieła. Przed wykorzystaniem należy zapoznać się z warunkami licencji, na której udostępniony jest dany materiał. Można tego dokonać wchodząc na stronę opisu materiału, klikając na nią lewym klawiszem myszki.

Pamiętaj, że także Ty możesz korygować artykuły! Parafrazując Nowe Ateny: głupi nie zauważy, a mądry poprawi!
Osobiste