Pomoc:Nowe hasła

Z TCPedia

Tworząc nowe hasło nadawajcie im jednoznaczną nazwę.

Jeśli np. chcecie opisać moduły Transalpa lub ich naprawę, można to zrobić w jednym haśle o brzmieniu "moduł" lub dokładniej "moduł XL600V". Pod jednym hasłem możemy wówczas na początku podać dane techniczne tego elementu a w kolejnej sekcji opisać ich naprawę.

Zakładam, że większość tutaj piszących nie ma doświadczenia w edytowaniu haseł na tego typu encyklopedii, dlatego piszcie jak potraficie najlepiej, a osoby mające odpowiednie uprawnienia i wiedzę będą w miarę możliwości poprawiać (wizualny układ treści hasła, kategorie, ...) co trzeba.

Jak dodać nowe hasło?
Chcesz założyć jakieś hasło, np. "sprzęgło" więc wpisujesz w jedynym dostępnym miejscu (wyszukiwanie) to słowo i klikasz "szukaj" lub "przejdź". Zapewne otrzymasz komunikat: Brak strony zatytułowanej „sprzęgło”. Możesz utworzyć tę stronę. Klikasz więc na czerwony link "utworzyć tę stronę" i w dużym oknie edycji wpisujesz treść. Po zapisaniu mamy nowe hasło "sprzęgło" o takiej treści jaką wpisałeś.
Dodawanie kategorii to jeden wpis na końcu artykułu w takim formacie:
[[Kategoria:Układ elektryczny i zapłonowy]]
Najlepiej oglądnij istniejące hasła a załapiesz co i jak.

Treść merytoryczną hasła musicie jednak sami kontrolować, jeśli nie jesteście pewni pewnych danych to ich nie wpisujcie. Wprowadzanie innych w błąd jest gorsze niż brak danych.

Osobiste